Intrygi, zakazana miłość i edwardiański Londyn. Jak na towarzyskiej arenie pełnej konwenansów poradzi sobie młoda, przybyła z Indii wdowa? Losy rudowłosej arystokratki poznacie sięgając po książkę Damę Kier, która właśnie trafiła do księgarń. Prezentujemy fragment.

Początek XX wieku, młoda wdowa Eleanor Hardinge podróżuje z Kalkuty do Londynu, aby tu rozpocząć nowy etap w życiu. Po śmierci zamożnego męża wraz z małym synkiem w otoczeniu najbliższych osób wyrusza w długi rejs. Nora pragnie wrócić w kręgi londyńskiej socjety i ma ściśle określone plany w jaki sposób to zrobić.

Jednak Londyn w początkach ubiegłego wieku to miejsce pełne konwenansów, a wszelkie próby ich łamania nie spotykają się aprobatą. Eleanor świadoma zasad panujących w świecie do którego powraca, zamierza tylko częściowo się do nich dostosować. Jej przyjazd z Indii wzbudza wśród angielskich arystokratek zainteresowanie, a sama Eleonor oczarowuje kolejnych lordów…Ruda burza loków, pewność siebie i pewien rodzaj wyrachowania – czy tak można określić angielską damę?

Dlaczego Nora postanowiła zostawić Indie? Czy podróż to ucieczka przed przeszłością? Jaki związek ma z tym młodszy brat jej zmarłego męża? I wreszcie, jakie plany wobec niej ma Irlandczyk, Cilian Shaw, którego poznaje na jednym z balów?

Przeczytaj fragment książki Moniki Godlewskiej Dama Kier (kliknij tutaj).

Monika Godlewska jest lekarzem, a swoją zawodową przyszłość wiąże z chirurgią. Niegdyś pisała wiersze, obecnie woli prozę. Pasjonatka historii, języków obcych oraz swojej pracy. Pisanie to dla niej sposób by uwolnić wyobraźnię i przenosić się w czasie do ulubionych epok. Dama Kier jest jej debiutem powieściowym.

Źródło: wydawnictwo Lira, Fot. archiwum prywatne

15 Shares:
Może zainteresować Cię także