Rynek książki dla dzieci i młodzieży w Polsce od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. Nie straszne mu żadne kryzysy, wręcz przeciwnie! Wydaje się, że im więcej kłopotów, tym chętniej sięgamy po książki dla dzieci, by czytać najmłodszym i – razem z nimi. W tej sytuacji szansę na sukces mają także nowe inicjatywy wydawnicze, jak CzytaLisek – najmłodsze dziecko Grupy Wydawniczej Helion. W czerwcu ukazuje się pierwsza czytaliskowa premiera – książka „Kot maruda” cenionej amerykańskiej pisarki i ilustratorki. Opowieść o przyjaźni chłopca i kota przyniesie czytelnikom wiele wzruszeń i radości.

Co czyta lisek?

– Książki będą bardzo zróżnicowane: od bajek dla maluchów, książeczek popularnonaukowych, książek wspomagających rozwój, po powieści dla nieco starszych dzieci – zapowiadają twórczy CzytaLiska – nasz przedział wiekowy to 0 – 12 lat. I dodają, że będą szukać literackich skarbów zarówno wśród polskiej, jak i zagranicznej oferty wydawniczej. Wrócą do może nieco zapomnianej klasyki, ale też zaprezentują ciekawe odkrycia – książki, których nikt przed nimi nie wydawał. Ma być kolorowo, zabawnie, dynamicznie. Ważne będą ilustracje i ciekawa fabuła, ale CzytaLisek nie będzie też unikał trudnych tematów.

O przyjaźni kota i chłopca

Pierwszą książką na półce z tytułami nowego wydawnictwa CzytaLisek jest „Kot maruda” Sophie Blackall. To książka dla dzieci powyżej 5 lat w tłumaczeniu Marty Dudy-Gryc. To bardzo życiowa opowieść o pewnym chłopcu, który bardzo chce mieć kota. Rodzice ulegają jego namowom i adoptują schroniskowego kota Maxa. Max jednak nie jest taki, jak inne zwierzaki. Nie bawi się zabawką, nie mruczy, nie łasi się. Spędza całe dnie, siedząc i gapiąc się w ścianę. Czy wróci do schroniska? Może chłopcu uda się dotrzeć do złamanego kociego serca i obudzić w nim radość? I czy czytanie książek ma magiczną moc? Przekonajcie się, czytając „Kota marudę”!

O autorce

Sophie Blackall jest wielokrotnie nagradzaną ilustratorką ponad 50 książek dla dzieci, w tym bestsellerowej serii New York Times „Ivy and Bean”, zdobywczynią medalu Caldecott w 2016 i 2019 roku za książki „Finding Winnie” oraz „Hello Lighthouse”. Jest również czterokrotną laureatką nagrody The New York Times Best Illustrated Picture Book Awar. Współpracowała z UNICEF i Save the Children w Wielkiej Brytanii nad globalnymi inicjatywami w zakresie zdrowia i alfabetyzacji.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

7 Shares:
Może zainteresować Cię także