W sierpniu do księgarń trafiła nowa książka Jakuba Szczepaniaka, nauczyciela akademickiego i popularyzatora matematyki w przystępnym wydaniu. Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki to propozycje zastosowań matematyki w otaczającej nas codzienności.

Wraz z autorem książki odwiedzimy miejskie podwórka, przyjrzymy się dziecinnym zabawom, podejrzymy zachowania młodzieży na szkolnych wycieczkach i opiszemy zmagania maturalne. Jeśli interesuje Was, jak szybko oszacować czas oczekiwania w kolejce do sklepowej kasy, publikacja Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki przyjdzie z pomocą.

Matematyka często traktowana, jako trudny (a często też nudny) przedmiot szkolny wydaje się nieprzystępna lub nieprzydatna. Jakub Szczepaniak udowadnia, że jest odwrotnie.

Zajrzyj do książki Jakuba Szczepaniaka (kliknij tutaj).

Jakub Szczepaniak wykłada matematykę w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Liczba lat od kiedy to robi równa się tyle, ile wynosi jedyny kwadrat, który jest o 2 razy mniejszy od pewnego sześcianu. Jego pasją jest poszukiwanie obecności matematyki we wszystkich aspektach naszej rzeczywistości. Jest autorem k liczby książek popularyzujących matematykę, gdzie k jest pierwszym elementem ciągu arytmetycznego liczb pierwszych mniejszych od 10. Prowadzi zajęcia dla wszystkich grup wiekowych począwszy od szkoły podstawowej, skończywszy na słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Źródło: Wydawnictwo Naukowe PWN

1 Shares:
Może zainteresować Cię także