Jakie książki pojawią się w maju w księgarniach? Co już możemy przeczytać? Prezentujemy zestawienie w którym znajdziecie kryminały, reportaże, literaturę piękną, obyczajową i dziecięcą.

Chamstwo

Co łączy pańszczyznę i współczesne formy zatrudnienia?

Premiera: 12 maja 2021

Antropolog Kacper Pobłocki w swojej książce obrazowo opowiada o systemie pańszczyzny, którego zazwyczaj nie łączymy z historią niewolnictwa. Przemoc panów, praca na polskim dworze, klasowe podziały – prawdziwy przemysł okrucieństwa. Czy to on leży u podstaw współczesnych modeli zatrudnienia?

Ekstremista

Trzymający w napięciu nowy thriller polskiego króla kryminałów

Premiera: 19 maja 2021

Po zaginięciu maturzystki rodzina nie zgłasza sprawy na policję uznając, że dziewczyna od zawsze deklarowała, że pewnego razu ucieknie z domu. Jedynym śladem pozostawionym przez kobietę jest karta tarota. Tylko Małgorzata Rosa, lokalna dziennikarka, śledząca od miesięcy żyjący w internecie motyw kart do wróżenia, uznaje, że za sprawą zaginięcie maturzystki kryje się coś więcej…

Historia polskiego szaleństwa, Tom 1

Nowe wydanie książki Miry Marcinów

Premiera 30 maja 2021

Niezwykła antologia tekstów z dziedziny psychopatologii. Mira Marcinów prowadzi czytelnika przez historię polskiego obłędu i szaleństwa. Tym samym uświadamia intrygujący aspekt ludzkiego umysłu.

Miasto głupców

Dioniza Remańska będzie musiała przełamać panującą wokół zmowę milczenia

Premiera: 05 maja 2021

W oczekiwaniu na dziecko małżeństwo Witeckich postanawia kupić zaniedbane domostwo w Jasieniu. Zdaniem miejscowych nad domem ciąży klątwa, jednak para nie wierzy w lokalne opowieści o paranormalnych zjawiskach. Sąsiedzi odwracają się od Witeckich, ci zaś opuszczają miejscowość, by poszukać kogoś, kto dowie się prawdy o przeszłości.

Miasto z mgły

Ostatnio książka Carlosa Ruiza Zafona

Premiera: 05 maja 2021

Zbiór jedenastu opowiadań nawiązujących do cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Jeśli w twórczości Zafona cenicie charakterystyczną refleksyjność i magię, nie będziecie zawiedzeni sięgając po Miasto z mgły. Gaudi, Cervantes oraz inni bohaterowie zabiorą Was do świata przesiąkniętego atmosferą znaną z Cienia wiatru.

Nikt nie musi wiedzieć

Hubert Meyer powraca!

Premiera: 05 maja 2021

Hubert Meyer planuje zasłużony urlop, jednak misterny plan odpoczynku niszczy pewna kobieta, która zaczyna przesyłać mu tajemnicze smsy. Do tego odwiedzają go zaprzyjaźnieni policjanci – wizyta ma związek ze sprawą, która ma być “przykrywką” dla pewnego dochodzenia z przeszłości. Tak Meyer trafia na sprawę, która może okazać się najtrudniejszą w jego karierze…

Niepokój przychodzi o zmierzchu

Powieść nagrodzona Międzynarodowym Bookerem 2020

Premiera 05 maja 2021

W pewnej holenderskiej wiosce dochodzi do tragedii – w wypadku ginie Matthies, najstarszy syn pobożnych rolników. Na farmie niebawem zaczyna dochodzić do kolejnych nieszczęść, które z czasem zaczynają być postrzegane, jako kara za grzechy. Żal i strach rodziców sprawia, że pozostała trójka dzieci pozostaje sama z traumatycznymi wydarzeniami i trudną do pojęcia rzeczywistością…

Ogród

Nowa książka od Tajfunów

Premiera: 05 maja 2021

Zbiór piętnastu opowiadań nagradzanej japońskiej pisarki to obraz różnych odcieni bliskości. Historie macierzyństwa, starości, bliskości w niezwykły sposób łączy się tu z naturą. Nowość wydawnictwa Tafjuny zachwyci miłośników nie tylko literatury azjatyckiej.

Psychologia pieniędzy

Jak skutecznie podejmować decyzje finansowe?

Premiera: 19 maja 2021

Morgan Housel opowiada dziewiętnaście krótkich historii obrazujących sposoby myślenia o pieniądzach i inwestowaniu. Czy rzeczywiście ważne decyzje finansowe podejmujemy w oparciu o arkusze kalkulacyjnie i skomplikowane analizy? Co dla naszych finansów ma większe znaczenie: wiedza, czy to, co robimy?

Sexuality Education

Premiera: 19 maja 2021

Scralett ma wszystko, o czym inni mogą marzyć. Dziewczyna niespecjalnie zabiega o względy płci przeciwnej, aż do momentu kiedy na jej drodze staje przypadkowo poznany mężczyzna. Od tego momentu życie Sky, jak nazywają ją przyjaciele, nabiera tempa, a sprawy przybierają niespodziewany obrót.

Szlaki Polski. 30 najpiękniejszych tras długodystansowych

Przewodnik dla wszystkich kochających wędrówki

Premiera: 12 maja 2021

Lubicie podróżować z planem? Szukacie inspiracji na dłuższe wyprawy? W nowym przewodniku wydawnictwa Bezdroża znajdziecie propozycję 30 tras, których pokonanie zajmuje więcej niż jeden dzień. Wybrzeże Bałtyku, pojezierza, niziny i góry – trasy łatwe i trudniejsze, znane i mniej oczywiste.

Wilkołak

Nowa część historii detektywa Dawida Wolskiego

Premiera: 19 maja 2021

Prywatny detektyw (którego losy można było poznać czytając Wampir i Zombie) odkrywa, że uznana za zamordowaną kobieta jego życia – Iga – wciąż żyje. Dlaczego w takim razie zniknęła na wiele lat? Czy prawda nie okaże się zbyt trudna do przyjęcia? Wartka akcja prowadząca do zakończenia, którego nikt się nie spodziewa!

Wojenka, O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia

Wojna oczami najmłodszych

Premiera: 19 maja 2021

Nowa książka Magdaleny Grzebałkowskiej to poruszający reportaż o wojnie widzianej oczami dzieci. Jak największy w dziejach konflikt zbrojny wspominają jego świadkowie, którzy wówczas byli dziećmi? Jak doświadczenia wojny zmieniły ich dzieciństwo i całe życie? Pisarka i reporterka odwiedziła wiele krajów, aby oddać głos dzieciom, które dorosły bez ostrzeżenia.

Zła chwila

Drogi Blaire Crawford i Phixa znów się skrzyżują

Premiera: 19 maja 2021

Powrót do świata twardych reguł, luksusu i niebezpiecznych interesów. A do tego uczucie, które w tym świecie nie powinno mieć miejsca. Jakie konsekwencje może mieć jedna decyzja podjęta w nieodpowiednim czasie i złym miejscu? Wartka akcja, namiętności i nieoczekiwane zakończenie – co jeszcze przyniesie Zła chwila?

Dla młodych czytelników:

Dziennik Taluli, Tom 1, Chcę kota i normalnych rodziców

Jak żyć z rodzicami artystami?

Premiera: 20 maja 2021

Czy może być coś gorszego od rodziców-artystów (cyrkowych) i braku kota? A do tego jest jeszcze brat…Mała Talula uważa, że to wszystko, to szczyt nieszczęść, jakie mogą się jej przydarzyć. Czy dziewczynka dostanie kota? A może rodzice zmienią się w “normalnych rodziców”?

Lapis

Historia pewniej rezolutnej dziewczynki od Emilii Kiereś

Premiera: 19 maja 2021

Dlaczego w mieście Lapis jest latarnia morska, skoro miasto nigdy nie leżało nad morzem? To i wiele innych pytań zadaje sobie Irenka, która odwiedza miasteczko. Historia nieustraszonej dziewczynki, która odkrywa znaczenie przyjaźni i odwagi, to także historia o potędze słowa.

Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat

Klasyka literatury dla dzieci z okazji stulecia wydawnictwa Nasza Księgarnia

Premiera: 05 maja 2021

Kto pamięta z dzieciństwa serię książeczek “Poczytaj mi, mamo” ten musi sięgnąć po zbiór wydany właśnie przez Naszą Księgarnię. W wyborze spotkamy znanych bohaterów dziecięcej wyobraźni: Pana Maluśkiewicza, goryle (które może zjadły daktyle),niebieską dziewczynkę i zarozumiałą łyżeczkę.

Wielka Księga Dinozaurów

Dla wszystkich miłośników dinozaurów!

Premiera: 19 maja 2021

Pozycja obowiązkowa dla fanów tych prehistorycznych stworzeń. Spotkacie tu tyranozaura, welociraptora, triceratopsa i stegozaura i wiele wzbudzających postrach stworzeń. W książce znajdziecie też informacje o ich kryjówkach, obyczajach i ulubionych przekąskach. Dzień Dziecka niebawem!

36 Shares:
Może zainteresować Cię także