Co czytać zimą? Jakie książki już pojawiły się w księgarniach? Jakie premiery lutego przed nami? Nowe książki bestsellerowych autorów, poruszająca literatura obyczajowa, trzymające w napięciu thrillery i tytuły dla młodych czytelników – przedstawiamy wybór najciekawszych nowości i zapowiedzi wydawniczych.

Ta sama rzeka, Edyta Świętek

Poruszająca powieść Edyty Świętek o walce, miłości i życiowych wyborach

Data premiery: 13 stycznia 2021

Małgosia tkwi w na pozór idealnym małżeństwie. Troska o dziecko jest silniejsza niż jej uczucia. Kiedy spotyka Darka okazuje się, że łączy ich więcej, niż można się spodziewać. Kierując się dobrem swoich rodzin, postanawiają zakończyć relację zanim będzie za późno…Czy słusznie?

Szepty spoza nicości, Mróz Remigiusz

Trzeci tom kryminalnej serii o patomorfologu Sewerynie Zaorskim

Data premiery: 21 stycznia 2021

Seweryn Zaorski wraca w rodzinne strony, aby zakończyć formalności związane ze sprzedażą domu. W tym samym czasie w pobliskich lasach policja odnajduje okaleczone zwłoki. Zaorski po raz kolejny będzie musiał zmierzyć się z przeszłością.

Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wejście na Mount McKinley, Art Davidson

Relacja z wyprawy na jeden z najwyższych szczytów świata

Data premiery: 27 stycznia 2021

Klasyka literatury górskiej od lat ciesząca się niesłabnącą popularnością. Jest to relacja z pierwszej, zakończonej sukcesem, zimowej wyprawy na najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Książka o wspinaniu, woli przetrwania, odpowiedzialności i ludzkich możliwościach.

Winni jesteśmy wszyscy, Bartosz Szczygielski

Trzymający w napięciu thriller autora młodego pokolenia

Data premiery: 27 stycznia 2021

Wciągająca historia byłego żołnierza, zajmującego się białym wywiadem. Czy jedna błaha decyzja może zmienić nasze życie? Winni jesteśmy wszyscy, to poza misternie skonstruowaną historią także humor i błyskotliwe dialogi.

Czarny Bałtyk, Maciej, Paterczyk

Przewrotna powieść kryminalna osadzona w alternatywnej powojennej rzeczywistości

Data premiery: 10 lutego 2021

Jak potoczyłyby się losy Polski, gdyby II wojna światowa miała inne zakończenie? Rok 1949, przeludniony Kołobrzeg, Jeden hotel, Jedna zamordowana dziewczyna. I dwa śmiertelnie skłócone ze sobą narody.

Zjadacz czerni 8, Grochola Katarzyna

Nowa, wyczekiwana książka Katarzyny Grocholi

Data premiery: 10 lutego 2021

Mozaika ludzkich losów, pozornie ze sobą niezwiązanych. Poruszająca powieść o nadziei i uczuciach, które “przypadkiem” przytrafiają się bohaterom. Kim jest zjadacz czerni?

Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna

Świat wielkich pieniędzy i równie wielkich uczuć

Data premiery: 11 lutego 2021

Zbiór opowiadań ze świata, który znajduje się poza prawem. Świata pięknych kobiet, niebezpiecznych mężczyzn, tajemniczych interesów i brutalnych zasad.

Malarstwo w Muzeach Watykańskich. The paintings of the Vatican Museums, Anatonio Paolucci

Porywająca podróż przez watykańskie arcydzieła malarstwa

.Data premiery: 12 lutego 2021

Album prezentujący bogactwo watykańskich zbiorów malarstwa opracowany przez wieloletniego dyrektora Muzeów Watykańskich. Historia znanych arcydzieł i ich twórców od Giotta, Rafaela, Leonarda do Matejki i Podestiego.

W lesie pod wiśniami w pełnym rozkwicie, Ango Sakaguchi

Oryginalna, pełna groteski i zaskoczeń powieść azjatyckiego pisarza i krytyka literackiego, Ango Sakaguchiego

Data premiery: 15 lutego 2021

Historia leśnego zbójcy, który porywa i morduje. Jedna z uprowadzonych przez niego piękności zostaje jego żoną, a z czasem zaczyna namawiać go do większych zbrodni. Opowiadania Ango Sakaguchiego to na pozór po prostu baśnie, ale wystarczy się w nie zagłębić, żeby odkryć coraz bardziej fascynujące znaczenia.

Geniusz Kobiet. Historie kobiet, które zmieniły świat nauki. Piergiorgio Odifreddi

Fascynująca biografia o kobietach nauki

Data premiery: 24 lutego 2021

Prezentacja dwudziestu siedmiu biografii wybitnych kobiet bez których świat nauki wyglądałby inaczej. Hildegarda z Bingen, Maria Skłodowska-Curie, astronautka Judith Resnik, biofizyczka Rosalind Franklin i wiele innych kobiet z całego świata, które trwale wpłynęły na kształt i rozwój naszej wiedzy z wielu różnych dziedzin.

Opowieści o nadziei, Heather Morris

Nowa powieść autorki bestsellerowych: Tatuażysty z Aushwitz i Podróży Cilki

Data premiery: 24 lutego 2021

W swojej najnowszej książce Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem – tatuażystą z Auschwitz: o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje.

Wonderscape. Podróż w nieznane. Tom 1, Jennifer Bell

Podróż w czasie, piracki statek badawczy i Izaak Newton!

Data premiery: 10 lutego 2021

Trzynastoletni Arthur, Ren i Cecily w drodze do szkoły są świadkami tajemniczej eksplozji. Gdy zaczynają badać okoliczności niecodziennego zdarzenia, zostają zamknięci w kabinie na pokładzie Principii – pirackiego statku. Uwięzieni w roku 2473 w grze przygodowej Wonderscape muszą znaleźć drogę do domu i przeszłości.

Wszyscy jesteśmy kosmitami, Krzysztof Kochański

Ten zbiór opowiadań dla dzieci to prawdziwy kosmos!

Data premiery: 25 lutego 2021

Spotkania z obcą cywilizacją, inteligentne roboty, wirtualna rzeczywistość, podróże w czasie, a do tego przygoda, humor i uczniowie, jako główni bohaterowie. Idealna propozycja dla młodych czytelników z okazji Roku Stanisława Lema.

Postaw się na moim miejscu, Susanna Isern

Wzruszająca opowieść o empatii dla dzieci

Data premiery: 22 lutego 2021

Nowa historia Susaany Isern (autorki znanych już Siedmiu łóżek malutkiej popielicy i Idealnej chwili) o sile empatii i o tym, że warto być dobrym. Czy Pasikonik, którego nie obchodzą sprawy innych zwierząt dostrzeże, jak ważne są uczucia przyjaciół?

Żarłoczny koziołek, Abner Graboff

Pełna humoru wyliczanka dla dzieci ze wspaniałymi ilustracjami Abnera Graboffa

Data premiery: 24 lutego 2021

Historia żarłocznego koziołka, który mógłby zjeść wszystko, co tylko napotka na swojej drodze. W efekcie staje się coraz większy i grubszy, aż pewnego dnia pożera coś, co powiedzie go wprost ku największej z przygód…

37 Shares:
Może zainteresować Cię także