Jakie tytuły znajdziemy w księgarniach w kwietniu? Nowe książki bestsellerowych autorów, wciągająca literatura popularnonaukowa, poradniki i tytuły dla młodych czytelników – przedstawiamy wybór najciekawszych wiosennych nowości i zapowiedzi wydawniczych.

Kwiecień przyniesie czytelnikom szeroki wybór tytułów literatury polskiej i obcej, a także popularnonaukowej. Do księgarń trafią długo wyczekiwane tytuły znanych autorów: Andrzeja Stasiuka, Ignacego Karpowicza, czy Marcina Wichy. Nie będą także zawiedzeni najmłodsi czytelnicy – dla nich wydawcy przygotowali prawdziwe perełki.

Cicho, cichutko

Nowa książka laureata Paszportu Polityki

Premiera: 14 kwietnia 2021

Pewnej wigilijnej nocy Michał (Miś) wymyka się śmierci. Dorasta pod opieką ciotki, w ciszy. Annie wymyka się miłość. Jej rodzice są przesiedleńcami znad Dniepru. Ze skrawków opowieści i tropów powstaje historie Misia i Anny. Opowiedziane zostaje to, o czym dotąd było cicho, cichutko…

Cukry

Książka o kimś innym

Premiera: 14 kwietnia 2021

Co oznacza diagnoza: zespół Aspergera? Czy można dowiedzieć się, co znajduje się w czyjejś głowie? Kim jest ktoś inny? Nowa książka zdobywczyni licznych nagród za debiut literacki z 2019 roku (Pustostany), Doroty Kotas, przyniesie odpowiedzi na te pytania.

Frida Kahlo i kolory życia

Historia jednej z najbardziej oryginalnych artystek

Premiera: 14 kwietnia 2021

Oczarowuje paryskich surrealistów i słynnego Picassa, rozkochuje w sobie Trockiego. Frida żyje na własnych zasadach, wbrew oczekiwaniom społecznym i stereotypom. Idzie swoją drogą. Jednak dojdzie nią do miejsca, w którym będzie musiała zakwestionować wszystko, w co dotychczas wierzyła.

Heksagon szczęścia

Jak osiągnąć życiowy balans?

Premiera: 14 kwietnia 2021

Zdrowie, relacje, finanse, praca zawodowa, czas dla siebie, rozwój osobisty – sześć obszarów, które decydują o naszym poczuciu spełnienia. Jak na siebie oddziałują i w jaki sposób zachować między nimi równowagę wyjaśni Fryderyk Karzełek, trener i przedsiębiorca, który szkolił marki PZU, PKO BP czy Amplico Life.

Idealna rodzina

Kryminał trzymający w napięciu do ostatnich stron

Premiera: 14 kwietnia 2021

Libby Jones po latach poznaje tożsamość swoich biologicznych rodziców i dowiaduje się, że została dziedziczką fortuny. W tym samym czasie poznaje mroczną historię domu w którym policja znalazła trzy ciała i małą dziewczynkę. Czy wydarzenia sprzed lat mają jakiś związek z przeszłością Libby?

Kierunek zwiedzania

Marcin Wicha w opowieści o utopijnych projektach

Premiera: 14 kwietnia 2021

Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W książce Marcina Wichy spacer po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.
Eksponatami są tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii.

Lew w salonie

Czy koty rządzą światem?

Premiera: 14 kwietnia 2021

Dowcipna i błyskotliwa analiza kociej natury autorstwa Abigail Tucker została przetłumaczona na 13 języków i zyskała miano bestsellera “New York Times’a”. Skąd wziął się ich fenomen, dlaczego tak je uwielbiamy i czy rzeczywiście przejęły władzę nad światem Tucker sprawdzi rozmawiając z hodowcami, aktywistami i naukowcami, którzy poświęcili kotom swoje życie.

Przedsiębiorczość

Podręcznik dla przedsiębiorców autora bestselleru Zjedz tą żabę

Premiera: 14 kwietnia 2021

Jak się więc przygotować do prowadzenia własnej działalności? Dlaczego część z firm odnosi sukces, inne jakoś prosperują, ale duży odsetek przedsiębiorców prędzej czy później podejmuje decyzję o zamknięciu biznesu? Brian Tracy opisuje koncepcje, zasady i strategie, które sprawdzają się od lat – dotyczą zarówno finansowania nowej firmy, technik prowadzenia działalności, zatrudniania pracowników, jak i strategii sprzedaży czy marketingu.

Rok Zaćmienia

Kontynuacja bestsellerowego Czarnego Miasta

Premiera: 14 kwietnia 2021

John Fox przybywa z Chicago na Śląsk, aby znaleźć spadkobiercę. Poszukiwania zaprowadzą go do Czarnego Miasta, gdzie słychać kopalniane wstrząsy, niebo jest gęste od dymu, a wróżbici wieszczą koniec świata. Podróż do Czarnego Miasta okazuje się podróżą w głąb siebie.

Najpiękniejsza pamiątka

Czy wspomnienia mogą zastąpić prawdziwą miłość?

Premiera: 20 kwietnia 2021

Zerwane zaręczyny, samotna podróż, śnieżyca i niespodziewana znajomość. Ona i on przez kilka dni stają się nierozłączni, a kiedy przychodzi czas rozstania obiecują sobie, że za trzy miesiące znów się spotkają i wtedy zdecydują o losach łączącej ich relacji. Czy Madeline, a właściwie Hazel ma ma jeszcze szansę na prawdziwe, szczere uczucie?

Smakowite desery na dwa sposoby

Wybór słodkości w wersji klasycznej i light

Premiera: 29 marca 2021

Ciasta, tarty, keksy, kremy mrożone i napoje – dla prawdziwych i wybrednych smakoszy i tych, którzy uwielbiają słodkie przekąski, ale chcieliby spróbować ich mniej kaloryczne wersje. Szef kuchni Valentin Néraudeau podaje 35 przepisów na desery klasyczne i light. A wszystko zilustrowane pięknymi zdjęciami.

Przewóz

Długo wyczekiwany powrót Andrzeja Stasiuka

Premiera: 28 kwietnia 2021

Gorący czerwiec 1941 roku. Jasne księżycowe noce, niskie bagienne łąki, cienisty sad i zimna żyła rzeki, która podzieliła świat na pół. Na jednym brzegu Niemcy, żelazny wąż czołgów, ciężarówek, maszyn. Na drugim Rosjanie. Pośrodku wiejski przewoźnik, który z jednego brzegu na drugi wozi nocą każdego, kto zapłaci.

Łatwo być miłym!

Krótki poradnik o życzliwości

Premiera: 29 marca 2021

Czy łatwo być miłym? Odpowiedź na to pytanie zna mała świnka, która w klarowny i sympatyczny sposób objaśni najmłodszym czytelnikom, jak można praktykować życzliwość na co dzień.

O króliczku wędrowniczku historia prawdziwa

Niezwykle przygody małego Króliczka

Premiera: 01 kwietnia 2021

Kiedy Zosia z tatą w pośpiechu wysiedli z autobusu, mały Królik został sam. Jak poradził sobie wśród obcych? I czy mała Zosia go odnalazła? Pluszowego Królika szybko zachwyciło podróżowanie, tymczasem Zosia rozpoczęła akcję poszukiwawczą.

Jak to działa? Książki

Niezwykła historia książki, przedmiotu który od wieków towarzyszy ludziom

Premiera: 21 kwietnia 2021

Mała Klara marzy o tym, aby w przyszłości zostać bibliotekarką, pisarką lub redaktorką. W zdobyciu wiedzy o książkach pomaga Klarze dziadek, który odpowiada na trudne pytania zadawane przez wnuczkę. Do czego książki służyły? Jak kiedyś wyglądały? Czym był papirus? Co jest potrzebne do produkcji książek?

75 Shares:
Może zainteresować Cię także