Tajne Komplety uruchamiają mobilną księgarnię. Literacki Book Truck wyruszy w podróż po Dolnym Śląsku jeszcze tej jesieni. Mobilna księgarnia ma działać jak mobilne centrum edukacyjno-kulturalne.

Po kilku latach nasze marzenie zaczyna stawać się realne: zakupiliśmy furgon, który od września będzie przystosowywany pod działalność Book Trucka, czyli księgarni na kółkach, edukacyjno-kulturalnego pojazdu interwencyjnego dla Dolnego Śląska (i nie tylko), no i oczywiście kawiarni – czytamy na stronie projektu.

Zobacz również: Noc Księgarń 2020. Znamy datę tegorocznej edycji festiwalu!

Misją Boock Trucka jest promocja ambitnej literatury, szczególnie w miejscowościach peryferyjnych. Podczas podróży po Dolnym Śląsku w mobilnej księgarni mają odbywać się kameralne koncerty, niszowe spektakle, akcje społeczne czy slamy poetyckie.

Nowy projekt Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza nawiązuje do dwóch tradycji: bibliobusów, działających w Polsce w latach 70. i 80. na zasadzie ruchomych oddziałów miejskich bibliotek publicznych, oraz food trucków – mobilnych lokali gastronomicznych.

Book Truck będzie pojawiał się na różnego rodzaju wydarzeniach, imprezach, festiwalach, organizowanych w miejscowościach peryferyjnych, jak i na zlotach food trucków. Będzie mógł działać jako samodzielny punkt sprzedaży książki i małej gastronomii, prezentujący własny program kulturalny, albo jako uzupełnienie większych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Zobacz również: Mobilny księgozbiór rusza w drogę. Biblioteka z Gostynia uruchamia nowoczesny bibliobus

Bazą dla pojazdu będzie prowadzona od 10 lat przez Fundację na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza Księgarnia Tajne Komplety we Wrocławiu.

Źródło: Facebook / wroclaw.pl / polakpotrafi.pl

Book Truck: po zakupie i rejestracji busa

Po kilku latach nasze marzenie zaczyna stawać się realne: zakupiliśmy furgon, który od września będzie przystosowywany pod działalność Book Trucka, czyli księgarni na kółkach, mobilnego centrum projektowego przeznaczonego do działań w nietypowych miejscach, edukacyjno-kulturalnego pojazdu interwencyjnego dla Dolnego Śląska (i nie tylko), no i oczywiście kawiarni…Kameralne koncerty? Niszowe spektakle? Plenerowe turnieje jednego wiersza? Działania archiwistyczne dla lokalnych społecznośći? Zastosowań Book Trucka będzie tyle, ile pomysłów i potrzeb odkryjemy po drodze…Book Trucka planujemy uruchomić na jesień (tego roku).To wszystko nie byłoby to możliwe, gdyby nie ekipa Fandomu.Book Truck to projekt realizowany przez Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza / Tajne Komplety. Prawdziwa księgarnia, a nie sklep z książkami.

Opublikowany przez Book Truck. Mobilna Księgarnia Tajnych Kompletów Sobota, 15 sierpnia 2020
1 Shares:
Może zainteresować Cię także