Czy wiesz, że w Polsce działa Muzeum Najmniejszej Książki Świata? W dzisiejszym odcinku z cyklu #Książkopedia zabieramy naszych czytelników w podróż po nietypowych muzeach literackich:

  • w Piotrowicach znajduje się Muzeum Najmniejszej Książki Świata. To zbiór miniaturek pisanych przez Zygmunta Szkocnego z których pierwsza powstała już w 1911 roku – książka o wymiarach 15×20 mm. Kolejne były jeszcze mniejsze. Autor w 199 roku otrzymał certyfikat Guinessa.
  • w Łodzi znajduje się Muzeum Książki Artystycznej. Celem instytucji jest gromadzenie współczesnych książek artystycznych. Muzeum powstało w 1993 roku i jest prowadzone przez prywatną fundację – Correspondance des Arts.
  • we Wrocławiu w kamienicy Pod Złotym Słońcem od 2016 r. działa najnowocześniejszy oddział Ossolineum – Muzeum Pana Tadeusza. W jednej z dwóch części wystawy zatytułowanej „Rękopis Pana Tadeusza” znajduje się jedyny istniejący rękopis dzieła Mickiewicza. Ekspozycja w skład której wchodzą manuskrypty, starodruki i grafiki, prezentowana jest przy wykorzystaniu nowoczesnych aplikacji i prezentacji multimedialnych.
  • w Sobolowie działa Muzeum Książki Kucharskiej i Kulinarnej im. Stanisława Czernieckiego, które prezentuje publikacje kulinarne z trenów lokalnych i całej Polski. Muzeum stawia sobie za cel propagowanie wiedzy na temat polskiej sztuki kulinarnej i kuchni narodowej.

Czy wiesz, że w Polsce działa Muzeum Najmniejszej Książki Świata? 📖 W dzisiejszym odcinku z cyklu #Książkopedia zapraszamy w podróż po nietypowych muzeach literackich 👇www.twojaksiegarnia.pl/ksiazkopedia

Opublikowany przez Twoja Księgarnia Piątek, 7 sierpnia 2020
0 Shares:
Może zainteresować Cię także