Co czytać dzieciom? Jakie tytuły dla młodzieży znajdziemy w księgarniach tej wiosny? Jakie nowości i zapowiedzi na najbliższe tygodnie przygotowali wydawcy literatury dla małych i trochę starszych czytelników?

Sto porad dla zakochanych

Rolf na tropie miłości

Premiera: 02 lutego 2021

Trzecia część perypetii Rolfa – tym razem chłopiec mierzy się niełatwym tematem miłości. Rolf zakochuje się w Ofelii i pragnie namalować jej portret. Jednak ani malowanie, ani miłość nie okazują się proste. Co wyniknie z planów chłopca? Książka szczególnie polecana dzieciom, które zaczynają samodzielnie czytać.

Lamamania

Przewodnik po świecie lam, nie tylko dla lama-maniaków

Premiera: 25 lutego 2021

Dlaczego lamy cieszą się taką sympatią ludzi? Jakie robią miny, gdzie żyją i co jedzą – tego wszystkiego (i nie tylko) dowiecie się z książki wydawnictwa Muchomor. To prawdziwy przewodnik po lamim świecie – nie tylko dla lama-maniaków.

Woda

Pięknie ilustrowana historia o tym, że bez wody nie ma życia

Premiera: 02 marca 2021

Woda jest wszędzie, stykamy się z nią codziennie. Potrafi przybierać zachwycające formy i mieć niszczycielską siłę. Przykuwające uwagę ilustracje i mądry tekst w książce Anny Skowrońskiej przybliżą dzieciom w jaki sposób dbać o to bogactwo naturalne. Czym jest woda? Jak powstała? Jakie ma właściwości i co z nich wynika?

Jak zdobyć supermoce

Czy można zdobyć supermoce? A może tkwią one w każdym z nas?

Premiera: 5 marca 2021

Sprawdzi to Iga, bohaterka nowej książki Ewy Martynkien. Iga chce zmienić swoje życie i marzy o tym, aby nie być zwykłą dziewczyną. Mają jej w tym pomóc przesłuchania na które wybiera potajemnie do stolicy. W podróży towarzyszy jej chorujący na padaczkę Olek, który wybiera się na spotkanie z dawno niewidzianym ojcem. Tak zaczyna się niezwykła przygoda, która pomoże Idze znaleźć odpowiedzi na pytanie „Jak zdobyć supermoce?”.

Basia i przyjaciele. Marcel

Ulubiona bohaterka przedszkolaków powraca

Premiera: 10 marca 2021

Pewnego dnia Marcel przynosi do domu papugę. Z czasem zwierząt w otoczeniu Marcela przybywa, aż zaczyna robić się ciasno. Jak pomagać i czy słabszym można odmówić troski?

Wczoraj i Jutro

Czy bardziej liczy się to, co było, czy to, co przed nami?

Premiera: 10 marca 2021

Co w życiu ma większe znaczenie – przeszłość, czy przyszłość? W zakładzie zegarmistrza Wczoraj i Jutro dyskutują o tym, które z nich jest ważniejsze…Wczoraj i jutro wraz z książkami Coś i Nic oraz Prawy i Lewy stanowi cykl poświęcony zagadnieniom szczęścia i wartości.

Śledztwa Enoli Holmes Tom 4 Zagadka wachlarza

Młodsza siostra Sherlocka Holmesa powraca

Premiera: 10 marca 2021

Odważna Enola Holmes znów będzie miała do czynienia z lady Cecily Alistair. Na trop jakich wydarzeń trafi Enola? Jaką zagadkę będzie musiała rozwikłać młoda pani detektyw? Mroczne zaułki Londynu, tajemnice wyższych sfer, niebezpieczni ludzie i dwaj bracia. Błyskotliwa Enola powraca w komiksowej adaptacji popularnych powieści Nancy Springer. Autorką cyklu jest znana francuska rysowniczka Serena Blasco.

Kuku król Tom 1

Przeciwności łatwiej pokonywać razem!

Premiera: 23 marca 2021

Kim jest król Kuku? Czy to brodaty skrzat? Czy dziewczynka? Ważne, że Benek Tyczka, którego prześladuje gang Mundka Draba poznaje kogoś, kto pomoże mu rozwiązać ten problem. Jakie przygody spotkają Benka? I czy król Kuku ma magiczne moce? Odpowiedzi na te pytanie mali czytelnicy znajdą w nowej książce Adama Stowera.

Duży Wilk i Mały Wilk

Wzruszająca obrazkowa historia samotności i przyjaźni

Premiera: 24 marca 2021

Duży Wilk zawsze był sam, aż pewnego dnia na jego drodze znalazł się Mały Wilk. Duży Wilk nie jest tym zachwycony, jest przecież samotnikiem i nikogo nie potrzebuje. Czy uda mu się przywyknąć do nowego obecności nowego towarzysza.

Eryk i Mela poznają świat. Poszukiwacze przygód

Odpowiedzi na najtrudniejsze dziecięce pytania

Premiera: 24 marca 2021

Rezolutne rodzeństwo Eryk i Mela zadaje mnóstwo pytań. Ile czekoladowych zajączków może zjeść dziecko? Jak pozbyć się zimy? Dlaczego w Grecji wyrzuca się garnki z okien? Wraz z rodziną i przyjaciółmi poszukają odpowiedzi na te i wiele innych zagadek. A do tego szalone przygody, niecodzienne pomysły i moc żartów – to wszystko w nowej książce o perypetiach Eryka i Meli.

Wykończ tę książkę

A gdyby tak uwolnić książki od sztywnych zasad?

Premiera: 24 marca 2021

Książka o tym, jak czytane może być kreatywne. A gdyby tak książki w tajemnicy chciały być nie tylko czytane i stawiane równo na półkach? Gdyby chciały być podrzucane, postrzępione i przytulane? Wykończ tę książkę to zachęta do twórczej aktywności i wiary we własne pomysły.

Pola mówi Au!

O tym, jak radzić sobie z wyzwaniami codzienności

Premiera: 31marca 2021

Seria książeczek norweskiej pisarki Irene Marienborg, której bohaterką jest rezolutna Pola. Tym razem mała Pola chce jeździć na hulajnodze Filipa, ale przejażdżka kończy się upadkiem. Jak radzić sobie z emocjami i wyzwaniami dnia codziennego?

Jak to działa? Książki

Niezwykła historia książki, przedmiotu który od wieków towarzyszy ludziom

Premiera: 21 kwietnia 2021

Mała Klara marzy o tym, aby w przyszłości zostać bibliotekarką, pisarką lub redaktorką. W zdobyciu wiedzy o książkach pomaga Klarze dziadek, który odpowiada na trudne pytania zadawane przez wnuczkę. Do czego książki służyły? Jak kiedyś wyglądały? Czym był papirus? Co jest potrzebne do produkcji książek?

8 Shares:
Może zainteresować Cię także