We Wrocławiu dochodzi do serii brutalnych morderstw, które łączy wspólny mianownik – metodycznie okaleczone ofiary.

W parku Południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Funkcjonariusze zakładają, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, być może szaleńcem religijnym.

Wyrafinowana gra z policją, którą prowokuje morderca myli tropy i próbuje zwieść przeciwnika w osobie podkomisarza Romana Sadowskiego. Śledztwo staje się coraz bardziej skomplikowane, kolejne przyjęte motywy okazują się błędne…Czy będzie więcej ofiar? Czy doświadczony funkcjonariusz jakim jest Sadowski, zdoła przejrzeć plan zabójcy i zatrzymać falę zabójstw? Czu uda mu rozwiązać zagadkę misternie planowanych morderstw?  Kto wygra bezwzględne starcia, przypominające rozgrywkę szachową między mordercą, a policjantem?

Mroczne oblicze Wrocławia, seryjny zabójca, który w detalach planuje swoje zbrodnie, niejasny motyw, skomplikowane i wnikliwe dochodzenie, i doświadczony śledczy – to prawdziwa “Wiwisekcja zbrodni”.

Andrzej Janikowski – inżynier elektronik, którego pasją jest dziennikarstwo. Od lat dziewięćdziesiątych związany z różnymi wydawnictwami. Bez względu na tematykę zawsze dąży do prawdy. Źródłem niewyczerpanej inspiracji jest dla niego historia – zwłaszcza chrześcijaństwa i powszechna. Abstynent. Gra w szachy, inwestuje na giełdzie.

Przeczytaj przedpremierowy fragment książki “Wiwisekcja zbrodni”.

16 Shares:
Może zainteresować Cię także