Ważne tematy społeczne, poszukiwania własnej tożsamości i niezwykłe przygody ukazane z punktu widzenia nastoletnich bohaterów DC. Pierwsze dwa tytuły cyklu “DC powieść graficzna 13+” od dziś w księgarniach.

Dziś premiera nowej serii komiksów “DC powieść graficzna 13+” wydawnictwa Egmont. To nowy cykl przeznaczony dla młodych czytelników, w którym podejmowane są istotne tematy społeczne. Całość tworzyć będą pojedyncze albumy, opowiadające o nastoletnich bohaterach uniwersum DC. Młodzi bohaterowie będą mierzyć się z licznymi problemami, ale w ich świecie znajdzie się także miejsce na przyjaźń i niezwykłe przygody.

Autorami kolejnych tomów są znani pisarze literatury młodzieżowej: Kami Garcia, Lauren Myracle czy Leigh Bardugo, a za ilustracje odpowiadają młodzi rysownicy Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

Dwa pierwsze tytuły serii to Młodzi Tytani. Raven i Catwoman. W blasku Księżyca.

Młodzi Tytani. Raven to historia siedemnastoletniej Rachel Roth, która po tym jak w wypadku samochodowym traci zastępczą matkę oraz pamięć przeprowadza się do przybranej rodziny do Nowego Orleanu. Wraz z częściowym odzyskiwaniem przez dziewczynę wspomnień w jej życiu zaczynają dziać się trudne do wyjaśnienia rzeczy. Rachel zaczyna wierzyć, że powrót do przeszłości może być negatywny w skutkach. Czy siedemnastolatka znajdzie w sobie odwagę, aby dowiedzieć się kim naprawdę jest?

Catwoman. W blasku Księżyca to opowieść o młodej Selinie Kyle, która przez wiele lat toleruje kolejnych partnerów matki. Kiedy w ich domu zamieszkuje Darnell, który w w okrutny sposób traktuje dziewczynę, nastolatka dochodzi do wniosku, że nie może przebywać pod jednym dachem z oprawcą. Selina wybiera życie na ulicy niż w domu pełnym przemocy.

Źródło: Wydawnictwo Egmont

14 Shares: