Co łączy czytanie i bieganie? Obie czynności są bardzo zdrowe dla ciała i umysłu. Poprawiają nastrój, pomagają się skupić przy pracy i zrelaksować po niej. Dlatego Noc Księgarń i Fundacja Poland Business Run już po raz drugi podjęły współpracę, by promować te aktywności. Drużyna Księgarzy i Antykwariuszy weźmie udział w charytatywnym biegu Poland Business Run 4 września. W ramach współpracy powstaje też Literacka mapa biegowa po Krakowie.

Drużyna Księgarzy i Antykwariuszy z Bydgoszczy (Toniebajka), Sopotu (Smak Słowa), Torunia (Toruński Antykwariat Księgarski) i Warszawy (Księgarnia CzarnegoAntykwariat Zakładka) pobiegnie w wirtualnym biegu, by przypomnieć, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Tak jak czytanie bieganie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację. Warto dbać zarówno o ciało, jak i umysł. Dlatego promujemy spacery, szybkie marsze i biegi do księgarń stacjonarnych.

W biegu na miejscu w Krakowie wezmą udział księgarze i księgarki z Cafe Nowa – księgarnio-kawiarni na os. Zgody 7 w Nowej Hucie. Zapraszamy na trasę biegu, by wesprzeć tę zaczytaną drużynę biegaczy!

Księgarze kibicują również charytatywnemu celowi biegu. W tym roku to wsparcie osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.

Kolejny krok, by promować bieganie wśród czytających i czytanie wśród biegaczy, to Literacka mapa biegowa po Krakowie. Połączy ona znane w Krakowie punkty związane z literacką historią i współczesnym życiem miasta – mieszkania noblistów, słynna Rydlówka i oczywiście – krakowskie księgarnie kameralne. Można biegać, zwiedzać, czytać i kupować książki. Mapa dostępna jest na stronie nocksiegarn.pl

0 Shares:
Może zainteresować Cię także