SERIA WYDAWNICZA 3/2019

SERIA WYDAWNICZA 3/2019

SERIA WYDAWNICZA 3/2019

Seria Basia jest znana polskim czytelnikom już od ponad 10 lat. Z każdym kolejnym tomem przygody rezolutnej pięciolatki zdobywają serca kolejnych zachwyconych czytelników. Skąd ten fenomen?

Kto kocha Basię? Basia to seria skierowana do przedszkolaków oraz ich rodziców i opiekunów. Opowiada o współczesnej polskiej rodzinie. Pokazuje doświadczenia aktualne, bliskie każdemu małemu dziecku i jego otoczeniu. Można pokusić się o tezę, że Basia jest tak lubiana i popularna, ponieważ jest opowieścią uniwersalną – czytając Basię, zarówno dziecko, jak i rodzic odnajdują w niej zabawne sytuacje i kłopoty znane im z codziennego życia. Co więcej – nierzadko mogą w książce odnaleźć inspirację lub pomysł na rozwiązanie jakiegoś własnego problemu.
Już czas na czytanie… z Basią! Seria Basia jest znana polskim czytelnikom już od ponad 10 lat. Z każdym kolejnym tomem przygody rezolutnej pięciolatki zdobywają serca kolejnych zachwyconych czytelników. Skąd ten fenomen?
Jaka jest Basia? Basia to bardzo bystra pięcioletnia osóbka. Chodzi do przedszkola i jest ciekawa otaczającego ją świata. Zadaje ważne pytania i jest bardzo dociekliwa. Lubię Basię, bo jest prawdziwa. Martwi się, cieszy, złości, dziwi. Jest ciekawa świata. Zadaje pytania. Żyje. – tak mówi o bohaterce serii Wojciech Widłak, pisarz, autor serii „Pan Kuleczka”. Kto stworzył Basię? Nie tylko specjaliści, ale także dzieci i rodzice doceniają mądre, bezpretensjonalne opowiadania autorstwa Zofii Staneckiej. Autorka
uważana jest obecnie za jedną z najwybitniejszych współczesnych pisarek dla dzieci i bywa porównywana do Astrid Lindgren. Nie do przecenienia jest także waga ilustracji – stworzony przez Mariannę Oklejak plastyczny świat Basi urzeka kolorami, humorem i dziecięcą świeżością. Ilustratorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród, przyznawanych zarówno przez polskie, jak i zagraniczne gremia.

WIĘCEJ NA TEMAT BASI I O JEJ NOWYCH PRZYGODACH PRZECZYTACIE „TWOJEJ KSIĘGARNI”.

No Banner to display