MAŁY KSIĄŻĘ

MAŁY KSIĄŻĘ

MAŁY KSIĄŻĘ

ANTOINE DE SAINT-EXUPERY

Wydawnictwo: GALAKTYKA

Premiera: 14.09.2015

Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego nie ma potrzeby rekomendować, gdyż to wyjątkowe, ponadczasowe dzieło nie tylko towarzyszy kolejnym pokoleniom, ale i nadal porusza swoją treścią zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Obecnie na księgarskich półkach czytelnicy znajdą różne wydania Małego Księcia, a wśród nich bardzo interesującą propozycję wydawnictwa Galaktyka. Jest to pięknie edytorsko przygotowana książka, która – dzięki darmowej aplikacji – niemal dosłownie przenosi czytelników w świat Małego Księcia. Technologia rozszerzonej rzeczywistości umożliwia bowiem ożywienie ilustracji, które wraz z muzyką i innymi efektami dźwiękowymi łączą świat rzeczywisty i książkę ze światem generowanym komputerowo.

Elementy te zachwycą dzieci i młodzież, a na pewno tych czytelników, którzy niekoniecznie lubią czytać, a częściej mają kontakt ze smartfonem niż książką. Z drugiej jednak strony, wejście w rozszerzoną rzeczywistość to ciekawa odpowiedź na ciągłe zabieganie współczesnego człowieka. Mały Książę nie jest książką do szybkiego czytania, wymaga bowiem skupienia i pogłębionej refleksji. Wprowadzenie rozszerzonej rzeczywistości daje czas, który pozwala nie tylko wydłużyć lekturę, ale także potrzebny jest na kontynuację przemyśleń.

Wszystkie rekomendacje

No Banner to display