Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo

Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo

Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo

Ola Woldańska-Płocińska

Wydawnictwo: Czerwony Konik

Premiera: 24.11.2017

Nareszcie książka, która uratowała logistykę wieczornego zasypiania moich dzieci! Najnowsza propozycja wydawnictwa Czerwony Konik – Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo – okazała się lekturą, która połączyła zainteresowania rezolutnego pięciolatka i niesfornego dwulatka. Tę książkę możemy czytać w łóżku razem: kolorowe ilustracje, samoloty i zwierzątka wywołują entuzjazm mojego młodszego syna, starszy zainteresował się treścią i angielskim zwrotami, które przeplatają opowieść. Mnie natomiast przyjemność sprawił lotny dowcip i lekka ironia, dlatego wszyscy razem staliśmy się wielbicielami przygód małej świnki.

Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo to kolejna z serii bardzo udanych książek dla najmłodszych autorstwa Aleksandry Woldańskiej-Płońskiej. Warstwa tekstowa i ilustracje są jej równoważnymi składnikami – przy niewielkiej liczbie słów, kolejne strony przypominają bardziej kolaże czy plakaty. Zachwycają układami graficznymi i żartobliwym charakterem. Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo prezentuje najwyższy poziom projektowania graficznego, który autorka potwierdziła już wcześniejszymi publikacjami m.in. o urodzinach Prosiaczka oraz licznymi wyróżnieniami i nagrodami (min. Must Have przyznawany przez Łódź Design Festival oraz wyróżnienie konkursie PS IBBY Książka Roku za Mrówka wychodzi za mąż).

Prócz wysokich walorów estetycznych za książką przemawia także kształcąca historyjka: wyprawa Prosiaczka do Wielkiej Brytanii to szansa na poznanie tamtejszych zwyczajów (English breakfast), zabytków (Big Ben) i angielskich słówek. Kilkunastostronicowa opowieść nie jest jednak przeładowana faktami i tylko zaostrza apetyt na kolejne, doskonałe przygody małej świnki.

Wszystkie recenzje
    • Joanna Sabat

      Joanna Sabat – ur. 1983, kulturoznawca i doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Propagatorka polskiego designu sprzed lat i właścicielka niewielkiej kolekcji sprzętów marki Elwro. Współpracowała m.in. z portalem kulturalnym G-punkt i prowadziła audycję literacką we wrocławskim Radiu Luz.

      Inne recenzje

No Banner to display