Łukasz i kostur czarownicy

Łukasz i kostur czarownicy

Łukasz i kostur czarownicy

Piotr Patykiewicz

Wydawnictwo: BIS

Premiera: 07.08.2018

Najnowsza propozycja wydawnictwa BIS dla dzieci i młodzieży, to książka Piotra Patykiewicza „Łukasz i kostur czarownicy”. Autor, doświadczony pisarz z gatunku fantastyki, zaprasza nią młodszych czytelników w podróż do świata wyobraźni, magii, czarownic oraz górskich lasów.

 Tradycyjne motywy z gatunku fantasy przeplatają się w powieści z zupełnie realnymi problemami, jakich doświadczają dorastające dzieci. Łukasz, w wyniku splotu kilku szczęśliwych (awans taty) i nieszczęśliwych wydarzeń (pobyt mamy w szpitalu), spędza wakacje u cioci staruszki w górach. Początkową niechęć do pieszych wycieczek przełamuje dość szybko, także dzięki pomocy przyjaciółki Julki i pomysłowości ciotki. Z każdym kolejnym dniem, świat małego górskiego miasteczka okazuję się ciekawszy, a opiekunka chłopca zaczyna zdradzać nadprzyrodzone moce…

 „Łukasz i kostur czarownicy” to powieść skierowana do dzieci w wielu około dziesięciu lat. Niektóre wspomniane w niej problemy, jak nadużywanie alkoholu czy przemoc, wymagają rozmowy z rodzicami, ale autor wprowadza je dyskretnie i z wyczuciem. Stosowane słownictwo może stanowić wyzwanie, szczególnie dla młodszych dzieci – im warto zapewne czytać książkę na głos, wspólnie poznając królestwo mrocznych lasów, skrzatów i czarów. Przesłanie płynące z historii Łukasza, o mocy przyjaźni, odwagi i wyobraźni powinno spodobać się także dorosłym.

Wszystkie recenzje
    • Joanna Sabat

      Joanna Sabat – ur. 1983, kulturoznawca i doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Propagatorka polskiego designu sprzed lat i właścicielka niewielkiej kolekcji sprzętów marki Elwro. Współpracowała m.in. z portalem kulturalnym G-punkt i prowadziła audycję literacką we wrocławskim Radiu Luz.

      Inne recenzje

No Banner to display