Kocham Cię, Babciu! / Kocham Cię, Dziadku!

Kocham Cię, Babciu! / Kocham Cię, Dziadku!

Kocham Cię, Babciu! / Kocham Cię, Dziadku!

.

Wydawnictwo: LektorKlett

Premiera: 09.05.2017

Zbliżają się wakacje – dla części babć i dziadków będzie to czas odwiedzin wnuków, wspólnego odpoczynku, rozmów i budowania wyjątkowej międzypokoleniowej więzi. Piękne plany muszą jednak zostać sprowadzone do rzeczywistości. Spokojni i nieprzyzwyczajeni do ciągłego zamieszania dziadkowie stają przed nowymi wyzwaniami: jak opanować energicznego trzy- lub czterolatka, który co chwila zmienia obiekt zainteresowania i dlaczego są to tylko kable, prąd i inne niebezpieczeństwa? Co zaproponować wnuczce, która w ciągu piętnastu minut zdąży znudzić się lepieniem pierogów, jazdą na rowerze i zabawą z psem?

Z pomocą w tym roku przychodzi wydawnictwo LektorKlett i z „Akademią Inteligentnego Malucha”. Zeszyt Kocham Cię, Babciu! / Kocham Cię, Dziadku! to pomysłowy zbiór zadań, kolorowanek i zagadek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka składa się z ponad czterdziestu rysunków i naklejek – stanowi więc dużą garść materiału do wspólnej zabawy. Zadania wymagają współpracy dziecka z dziadkiem lub babcią, którzy muszą przeczytać polecenia (np. pokoloruj liście w ogrodzie dziadka), pomóc je wykonać (wspólnie napiszcie imię dziecka, ugotujcie ulubiona potrawę i ją narysujcie) lub porozmawiać na zadany temat (np. co to jest hobby?). Każda ze stron to nowy temat i wyzwanie, które wymagają co najmniej kilkunastu minut skupienia.

Kocham Cię, Babciu! / Kocham Cię, Dziadku! to ładnie wydane, atrakcyjne i zrozumiałe dla dzieci wydawnictwo. Zachęca do wspólnego spędzania czasu, ale i wymaga aktywności od dziadków, którzy nie mogą pozostać bierni i tylko obserwować wnuka czy wnuczkę kolorujących obrazki. Książeczka może się przydać także rodzicom dzieci, które na co dzień nie spędzają dużo czasu z dziadkami, a muszą przygotować się do dłuższego wspólnego pobytu i oswoić ze swoją obecnością. Pomoże także podsumować wspólnie spędzony czas i zapamiętać z niego jak najwięcej.

Wszystkie recenzje
    • Joanna Sabat

      Joanna Sabat – ur. 1983, kulturoznawca i doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Propagatorka polskiego designu sprzed lat i właścicielka niewielkiej kolekcji sprzętów marki Elwro. Współpracowała m.in. z portalem kulturalnym G-punkt i prowadziła audycję literacką we wrocławskim Radiu Luz.

      Inne recenzje

No Banner to display