Ja chyba śnię

Ja chyba śnię

Ja chyba śnię

Joanna Wachowiak

Wydawnictwo: BIS

Premiera: 03.03.2014

Znany z bujnej wyobraźni i książki Joanny Wachowiak O czym nie śniło się dorosłym przedszkolak Bartek powraca z nowymi przygodami. Tym razem musi zmierzyć się ze stadem owiec i baranów, pralką oraz nieco przyciasnym fotelikiem samochodowym nawiedzającymi go w sennych koszmarach. W rzeczywistości stają przed Bartkiem natomiast zupełnie realne problemy typowego kilkulatka: koledzy, którzy nie lubią jego ulubionej bajki, nadopiekuńcza ciocia, dłuższa nieobecność rodziców i, na końcu, nowe wyzwanie – młodsza siostra. Od tego wszystkiego niejednemu dorosłemu zakręciłoby się w głowie, więc i kilkuletni Bartek w nocy odreagowuje natłok codziennych wydarzeń. Na szczęście bogate sny pozwalają mu zrozumieć i przemyśleć wiele spraw, np. czy warto ulegać chwilowym modom i bać się afrykańskich masek.
Opowieści Joanny Wachowiak to najwyższa klasa współczesnych wydawnictw dla dzieci. Proste wydarzenia i sytuacje, typowe problemy pozwalają dzieciom łatwo utożsamić się z Bartkiem. Ułatwia to pedagogiczny wpływ książki. Z kolei bogate w szczegóły opisy fantastycznych snów zaskakują i śmieszą, także dorosłych. Przyjemność z lektury mają więc wszyscy. Tym bardziej, że ilustracje to przepiękne, kolorowe rysunki Joli Richter-Magnuszewskiej. Ja chyba śnię to książka dopracowana i przemyślana zarówno w warstwie graficznej, jak i tekstowej. Najciekawsza wyda się zapewne kilkulatkom, ale młodsze rodzeństwo też spędzi miłe chwile, oglądając stada baranów, ślimaki i słonie. Historia Bartka to nie tylko pochwała samodzielnego myślenia i działania, ale także zaproszenie do świata fantazji.

Ja chyba śnię w Ravelo

Wszystkie recenzje
    • Joanna Sabat

      Joanna Sabat – ur. 1983, kulturoznawca i doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Propagatorka polskiego designu sprzed lat i właścicielka niewielkiej kolekcji sprzętów marki Elwro. Współpracowała m.in. z portalem kulturalnym G-punkt i prowadziła audycję literacką we wrocławskim Radiu Luz.

      Inne recenzje

No Banner to display